Městský sportovní areál VODOVA

Historie celého areálu se váže k dobám první republiky. Stadión, který vznikl v té době na periferii Králova Pole, byl využíván především k sokolským sletům. Další přístavbou tribun dostal stadion přibližně takovou podobu, v jaké jej známe dnes. Působila zde celá řada fotbalových klubů: Viktorie Královo Pole, Moravská Slávie, Královopolská Brno, LeRK a FC Zeman. Největšího úspěchu se stadion dočkal v letech 1961 - 1962, kdy se zde hrála nejvyšší ligová soutěž. 

V sedmdesátých letech vyrostla v blízkosti stadionu víceúčelová sportovní hala míčových a úpolových sportů, jak byla dřív také pojmenována, a která byla používaná též ke kulturním a společenským akcím. Postupně přibývala další sportoviště jako např. kluziště s umělou ledovou plochou, házenkářské hříště a nová velká hala míčových sportů. Její výstavba byla dokončena v roce 2001 za významné finanční podpory Miniterstva školství, mládeže a tělovýchovy. Současnou podobu areálu ilustruje níže uvedené schéma Městského sportovního areálu.

 

Jak vznikl název VODOVA?

Sportovní areál, víceúčelová městská hala a vůbec celá ulice Vodova je za svůj název vděčná znamenitému sportovci SYLVESTRU VODOVI.

Sylvestr Voda (1879 - 1945) byl nejen vynikající sportovec ale též sokol, po vzniku samostatné ČR první šeský posádkový velitel Brna, účastník II. odboje - spojka mezi generálem Lužou a předsedou vlády Eliášem. Zemřel na následky vězení v Brně.

 

Sylvestr Voda

1 | 2 >>